Aktuality z Kongresového centra Praha | Prague Congress Centre | praguecc.cz
CZ  |   EN
Logo
4. října 2019 | NEWTON College zahájila školní rok v nových prostorách KCP
Vysoká škola NEWTON College zahájila zimní semestr ve zcela nových prostorách Kongresového centra Praha. Celkem 11 učeben pojme v jednom okamžiku 525 studentů. Kapacita pražské pobočky NEWTON College se tak zvýšila až na 1 250 studentů.
 „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo získat tak zajímavého a významného nájemce, který vnese do okolí budovy spoustu mladé energie a studentského ducha. Získání akademické instituce do nájmu souvisí s novou celkovou koncepcí Kongresového centra Praha a s jeho dlouhodobým rozvojem. Novými projekty a konferencemi zaměřenými na inovace se přibližujeme mladým lidem a novým nápadům, a tak jsme rádi, že se nám i díky NEWTON College daří naplňovat naši strategii podpory vzdělanostní ekonomiky,“ řekl Aleš Bartůněk, předseda představenstva KCP. „NEWTON College v posledních několika letech neuvěřitelně roste. Studenti dnes vyhledávají kvalitní vzdělání v příjemném a podnětném prostředí. Tím, jak se zvyšuje počet našich studentů, zvyšují se i nároky na učebny a zázemí pro studium. Studenti určitě ocení i nedaleký park na Vyšehradě, kde mohou po studiu relaxovat, či sportovat,“ uvedl MUDr. Jan Mojžíš. Celý článek najdete v sekci tiskové zprávy
1. října 2019 | LABOR EXPO 2019
Ve dnech 25.-26.9. v Kongresovém centru Praha proběhl veletrh LABOR EXPO 2019, což je největší tuzemská přehlídka analytické, měřicí a laboratorní techniky od přibližně 90 vystavovatelů. Program byl velmi rozmanitý a zábavný. Kromě laboratorního vybavení, dílen a pohyblivé laboratoře mohou návštěvníci testovat vlastní vzorky a experimentovat.
19. září 2019 | Kongres chemie cementu
V celkem 10 sálech a salóncích probíhá ve dnech 16.-20.9. již 15. ročník Mezinárodního kongresu chemie cementu (ICCC). Celkem jsme u nás přivítali na 1000 odborníků a studentů z celého světa. ICCC je mezinárodní renomovaná platforma, která si zakládá na propojování akademického světa a cementářského průmyslu. Zároveň se snaží podporovat diskusi se studenty. Obsahem kongresu jsou nové technologie a trendy při aplikaci cementu. „Byli jsme velmi potěšeni, že se kongres, jehož první ročník proběhl už v roce 1918, udál letos právě u nás“ řekla Lenka Žlebková, obchodní a marketingová ředitelka Kongresového centra Praha.
18. září 2019 | Přijďte se kulturně nabít do Kongresového centra Praha
Barevné listí na stromech, zkracující se denní světlo a více vrstev oblečení. Tak se ohlašuje nastupující podzim. Čas strávený venku s rodinou a přáteli se přesouvá pod střechy domovů, divadel, výstavních síní či muzeí. Zveme vás proto pod střechu Kongresového centra Praha, které se proměňuje ve vše výše uvedené.
V průběhu října až prosince vystoupí na prknech Kongresového centra Praha hvězdné kvarteto IL DIVO s dechberoucí show “Timeless”. David Deyl společně se Severočeskou filharmonií Teplice zahraje písně z vlastního repertoáru doprovázené hrou na klavír. Vůbec poprvé do České republiky zavítá jeden z nejlepších stand-up komiků světa Jim Jefferies. Milovníci young adult literatury si přijdou na své při setkání s českými a světovými autory a návštěvou zajímavých workshopů v rámci knižního festival Humbookfest. Kongresové centrum Praha zažije podmanivý příběh o lásce, dobru a zlu za zvuku melodií P.I. Čajkovského, a to hned dvakrát. Jedno z nejkrásnějších baletních představení Labutí jezero zatančí ruské baletní soubory – Royal Moscow Ballet a Moscow City Ballet.
Více informací o kulturních zážitcích, které na vás čekají pod střechou Kongresového centra Praha, najdete v sekci Přehled kulturních akcí.
Co si naopak připravilo Kongresové centrum Praha pro účinkující? Ve zrekonstruovaném zázemí a šatnách najdou pohodlí a klid před, v průběhu i po svých vystoupeních.
 
16. září 2019 | Kongres forenzní genetiky
Bylo nám velkou ctí hostit 28. ročník tohoto Mezinárodního setkání expertů forenzní genetiky (ISFG). Zajímavé prezentace, užitečné workshopy a inspirativní diskuse proběhly v celkem 12 sálech a salóncích. Na kongresu byly představeny nové teorie ale i technologie, které odborníkům pomáhají odhalovat nové poznatky. Na závěr akce prezident kongresu Jiří Drábek dokonce slavnostně věnoval dar dětskému hospici Dům pro Julii v hodnotě 3 000 EUR.
 
23. srpna 2019 | Vyjádření KCP, a.s. ke článku na portálu Náš region
Dne 22.8.2019 byl na portálu Náš region zveřejněn článek obsahující nepravdivá a zkreslená tvrzení týkající se údajného odmítnutí nabídky k realizaci muzikálu a vzniku škody ve výši 20 milionů korun na straně Kongresového centra Praha, a.s. Vzhledem k závažnosti prezentovaných informací považuje KCP, a.s. za nezbytné vyjádřit se k neprofesionálnímu jednání některých uchazečů o realizaci projektu muzikálu. Přečtěte si celé vyjádření KCP, a.s. v tiskové zprávě.
23. července 2019 | Video z kongresu Evropské akademie sportovních věd
Podívejte se na nové video Kongresového centra Praha, které zachycuje atmosféru proběhlého kongresu Evropské akademie sportovních věd, který bych uspořádaný spolu s Karlovou univerzitou.
24. června 2019 | KCP v roce 2018 v zisku
KCP dosáhlo v roce 2018 zisku ve výši 33 milionů korun, s celkovým obratem společnosti 486 milionů korun. Během roku pokračovala modernizace technického vybavení centra, zmodernizováno bylo i 86 hotelových pokojů Holiday Inn.
Tržby z krátkodobých pronájmů KCP činily 152,2 milionů korun, dlouhých nájmů vzrostly na 157,1 milionu korun zejména díky 100% obsazenosti budovy Business Centre Vyšehrad. V segmentu parkingu byly navýšeny tržby o 22,5 % a celkově bylo dosaženo tržeb ve výši 20,5 milionu korun. S nárůstem průměrné obsazenosti hotelu na 73,9 % Hotel Holiday Inn navýšil tržby na celkových 155 milionů korun. Dle tiskové zprávy celkové náklady společnosti dosáhly úrovně 457,5 milionu korun a provozní zisk činil 35,6 milionu korun. Další rozvoj společnosti počítá v nejbližších letech s výstavbou Nové haly.
19. června 2019 | Tisková konference Evropské akademie sportovních věd (ECSS)
Zveme vás na tiskovou konferenci kongresu Evropské akademie sportovních věd (ECSS), která je spolupořádána s Karlovou Univerzitou. Přijďte se dozvědět více o sportovní vědě od největších expertů, kteří se v hojném počtu sjeli do Prahy na kongres ECSS. Tisková konference se konná ve středu 3. července od 18 hodin v ZOOMu v Kongresovém centru Praha. Na tiskové konferenci promluví mimo prezidentky ECSS, Joan Duda také Primátor hl.m.Prahy, Zdeněk Hřib, Minitr zdravotnictví, Adam Vojtěch, zlatý olympionik z Londýna, David Svoboda, předsedkyně představenstva Jedličkova ústavu, Taťána Waltrová, rektor Karlovy Univerzity, Tomáš Zíma a v neposlední řadě také prezident kongresu ECSS, Václav Bunc.
17. června 2019 | Jim Jefferies přijede poprvé do Prahy
Praha si poprvé užijte provokativní stand-up show Jima Jefferies, který přijede do Čech 9. prosince. V Kongresovém centru praha vystoupí v rámci The Night Talker Tour. Do té doby se můžete bavit jeho televizním pořadem na stanici Comedy Central či sledovat jeho podcasty. Vstupenky jsou již v prodeji!
4. června 2019 | Výroční kongres Evropské akademie sportovních věd
Univerzita Karlova ve spolupráci s ECSS (Evropská akademie sportovních věd) pořádá 24. výroční Kongres ECSS v Praze, od 3. do 6. července 2019 v Kongresovém centru Praha. Konference přivede do Prahy špičkové odborníky z celého světa, aby prezentovali své specifické výzkumy v oblasti sportovních věd a zkušenosti a vize profesionálů, kteří jsou zasvěceni do jedné z nejvíce fascinujících oblastí sportu. Vedle odborného programu je také organizována řada doprovodných akcí, z nichž  nejvýznamnější je 5. ročník Saltinova běhu organizovaného na počest vůdčí osobnosti sportovní fyziologie prof. B. Saltina. Běh se bude konat v pátek 5.července 2019 v podvečer v blízkém okolí Kongresového centra Praha. Srdečně Vás také zveme na tiskovou konferenci, která je pořádána v den zahájení kongresu ve středu 3.7.2019 od 18 hodin v Kongresovém centru Praha. Přečtěte si více v tiskové zprávě.
29. května 2019 | Nejproslulejší baletní představení Labutí jezero přijede do KCP
Kongresové centrum Praha přivítá v listopadu krásné představení Moscow City Ballet. Labutí jezero je příběh o boji dobra se zlem, o síle lásky a citech, které překonají hranu života a smrti. Úspěch tohoto představení je založen na skvělé choreografii a hudbě. Nelze popsat emoce, které ve vás vyvolá Moscow City Ballet – ty je nutné prožít! Vstupenky na představení můžete zakoupit zde.
 
23. dubna 2019 | Změna generálního ředitele KCP, a.s.
Na základě vzájemné dohody mezi představenstvem Kongresového centra Praha a.s. a dosavadním generálním ředitelem Romanem Raimundem Straubem došlo dne 17.4.2019 k ukončení působení pana Strauba na pozici generálního ředitele KCP a.s. Novým generálním ředitelem KCP a.s. byl jmenován Ing. Pavel Habarta, DiS., který nadále zůstává i členem představenstva.
9. dubna 2019 | Kongresové centrum Praha obhájilo titul Superbrands 2019
Od března 2019 se Kongresové centrum Praha může pochlubit obhájením titulu uznávaného ocenění Czech Business Superbrands 2019, které se uděluje podle předem daných atributů, jako jsou známost a budování značky, inovace a prestiž. Znovu udělení titulu je pro Kongresové centrum Praha výrazem podpory na cestě za pokračujícím rozvojem společnosti. Více informací se dočtete v tiskové zprávě.
 
25. března 2019 | Video z proběhlého kongresu EAHAD 2019
Zajímá Vás, jak probíhají několika tisícové kongresy a jak to na takových lékařských kongresech vypadá? Podívejte se, jak probíhal 12. kongres Evropské asociace hemofilie a přidružených chorob, který proběhl v Kongresovém centru Praha a přilákal rekordní množství delegátů. Video najdete v sekci videa.
 
23. března 2019 | V Kongresovém centru Praha proběhlo předsednictví EU nanečisto
Vláda ČR se připravuje na předsednictví EU v roce 2022. V úterý 19. března 2019 hostilo Kongresové centrum Praha akci pod názvem Předsednictví nanečisto. Cílem této akce bylo předání zkušeností z předsednictví Slovenska a Rumunska ze strany projektového řízení a představení současných audio-vizuálních a komunikačních technologií používaných při něm. Více informací se dozvíte v tiskové zprávě.
 
7. března 2019 | Volná kancelář k pronájmu
Nabízíme vám pronájem volné kanceláře s plochou 63,86 m2, která je umístěná ve 4.patře v jižní části budovy. Výhled z kanceláře je směrem na Pankrác. Prostor je vybaven vestavěnými skříněmi, kobercem, vnitřními žaluziemi, tel. linkami, PC sítí a klimatizací. Na patře je zájemcům k dispozici kuchyňka a toalety.
Více informací o pronájmu kanceláře, nebo volejte pi. Filipovou 739 539 107
21. února 2019 | Nabídka barevných konferenčních balíčků
Za každou vyvedenou akcí stojí profesionální služby a zkušený tým. Kongresové centrum Praha má pro Vaši firemní akci speciální nabídku prostor. Vyberte si z volných termínů 2019 jeden z našich barevných konferenčních balíčků  a zažijte akci s výhledem na pozitivní budoucnost svých obchodních vztahů. V Kongresovém centru Praha se budete dívat nejen na své možnosti, ale také na krásné panorama Prahy.
21. ledna 2019 | Pivo, Bier & Ale Expo
Dlouholetá tradice českého pivovarství se promítne i do programu akcí Kongresového centra Praha. Uskuteční se zde 3. ročník Pivo, Bier & Ale Expo ve dnech 29. - 30.1.2019 za účasti 70 značek. Přijďte ochutnat a dozvědět se něco zajímavého o profesionálním pivním sommeliérství či surovinách na výrobu piva. Pokud plánujete rozjet svůj pivovar, tak Vás určitě nadchnou zařízení, přístroje a technologie pro stavbu, rozšiřování a optimalizaci pivovarů.
20. prosince 2018 | Změny ve vedení společnosti
Kongresové centrum Praha změnilo obsazení svého představenstva. Novými členy představenstva se stal PhDr. Marek Ženíšek, PhD., Ing. Pavel Habarta, Dis. a Ing. Aleš Bartůněk. Změnami prošlo také složení dozorčí rady. Novou členkou dozorčí rady a zároveň místopředsedkyní se stala PhDr. Ing. Arch. Lenka Burgerová a pan Roman Bělor.
10. prosince 2018 | Vánoce v Kongresovém centru Praha v ekologickém duchu
Oslavujte s Kongresovým centrem Praha Vánoce v ekologickém duchu. Letos se v přízemí KCP nachází vánoční strom v květináči, aby mohl být na jaře zasazen zpátky do přírody a dál růst. A co letos na Vánoce uděláte pro přírodu vy?
28. listopadu 2018 | Světlana Zacharova předvede své umění a předá své zkušenosti studentům taneční konzervatoře
 Světová baletní jednička Světlana Zacharova se spolu s předními sólisty a baletními umělci Velkého divadla představí v unikátním novém představení s názvem AMORE, které bude uvedeno ve čtvrtek 10. ledna 2019 v Kongresovém centru Praha. Na scéně bude Světlana Zacharova zářit vedle takových baletních mistrů Velkého divadla, jakými jsou Michail Lobuchin nebo Denis Rodkin. Zajímavostí je, že součástí návštěvy ruské primabaleríny bude i master class pro žáky Pražské taneční konzervatoře, kteří tak budou mít unikátní možnost poznat její umění zblízka.
 
19. listopadu 2018 | Nově otevřené Café Reunion
Zátiší Catering nově otevřelo v Kongresovém centru Praha kavárnu Café Reunion, která je přístupná vchodem č.5. Přijďte si pochutnat na domácích obložených chlebech, bagelech či voňavých dortících a zahřát se teplým čajem, nebo kávou. Pro ty, co se chtějí naladit před koncertem, je tu také víno či pivo. Kristýna se na Vás těší od 9:30 do 17:00, po - pá.
9. listopadu 2018 | Upozornění k akci Michael Schenker Fest

Upozorňujeme, že koncert Michaela Schenkera (14.11.) byl přesunut pořadatelem do klubu ROXY.

2. listopadu 2018 | V KCP probíhá vývojářský kongres Devcon, technologicky nejnáročnější akce roku
Kongresové centrum Praha se stalo centrem vývojářského kongresu Devcon IV, jehož hlavním tématem jsou kryptoměny. Tato akce přinesla do KCP množství nových technologických zařízení jako např. 3D tiskárny, těžební farmy na kryptoměny, IOT buttons apod. „Účastníci kongresu vystavili IT technologie Kongresového centra Praha zátěžové zkoušce,“ říká Dominik Vrba, který zajišťuje provoz sítě pro tuto technologicky nejnáročnější akci roku. Akce vyžaduje neustávající přenos 2000 Mbit/s internetu do budovy, z toho 1300 Mbit/s přes wifi pro 4000 připojených aktivních zařízení. Nadace Ethereum pořádá Devcon s cílem vzdělávání a posilování komunity, aby mohla vytvářet decentralizované aplikace a vnášet do světa komunitní kulturu.
 
8. října 2018 | Komunitní lednice v KCP
Kongresové centrum Praha spustilo ve spolupráci s cateringovým partnerem Zátiší Catering projekt komunitní lednice s cílem podpory udržitelného konceptu a snížení objemu vyprodukovaného bio odpadu. Navzdory pečlivému plánování při zajišťování cateringu na akcích se stává, že jídlo na kongresech není spotřebováno a právě pro tyto nedotčené a správně uchovávané potraviny je tu naše komunitní lednice. Všichni zaměstnanci KCP a Zátiší Catering si mohou nabídnout. Věříme, že lidé si zde společně pochutnají čímž se komunita utužuje a zároveň se mohou zamyslet nad tím, jak se správně chovat udržitelně i doma --jak nabádá infografika na dveřích lednice. Touto cestou společně podporujeme myšlenku zero-waste a práce našich kolegů – šéfkuchařů - nepřichází nazmar.
11. září 2018 | Protireroristické cvičení Policie ČR v Kongresovém centru Praha
Kongresové centrum Praha (KCP) si Vás dovoluje upozornit na konání protiteroristického cvičení ve spolupráci s Útvarem rychlého nasazení PČR, pod záštitou primátorky hl.m. Prahy Mgr. Adriany Krnáčové, MBA a policejního prezidenta genmjr. Mgr. Tomáše Tuhého, Ph.D. Akce proběhne ve dnech 10. a 11. září 2018 v prostorách Kongresového centra Praha a v bezprostředním okolí budovy.
 
Důležité upozornění:
Dne 11.9.2018 od 09:30 do 13:00 hod. bude uzavřený vnější prostor Kongresového Centra Praha, severní terasa, jižní terasa a okolí budovy, včetně uzavření sjezdu z Nuselského mostu směr Pankrác, uzavření silnice od hotelu Corinthia, uzavření kruhového objezdu před KCP. V této době bude jako náhradní silnice otevřena ulice Na Pankráci a z ulice Na Pankráci bude otevřen nájezdový pruh na magistrálu (5. Května), směr Pankrác. Metro Vyšehrad bude otevřeno a pěší trasa bude vedena pod severní terasou, parkem a schody od ulice na Bučance k budově Business Centre Vyšehrad.
 
Prosíme z důvodu přetěžování nevolejte na linku 158 ani 112, jedná se pouze o cvičení.
V případě zájmu o další informace nás kontaktujte na: +420 261 171 111
 
17. srpna 2018 | Matrix Live - změna termínu

Akce Matrix Live - Film in Concert bude podle informací od pořadatele ze závažných technických důvodů přesunut na 11.3.2019. Odměnou pro ty, kteří vytrvají do náhradního termínu, bude lepší kvalita promítaného snímku. Tento kultovní film bude uveden v ještě vyšší kvalitě, konkrétně ve 4K rozlišení, které je dárkem studia k 20. výročí filmu. Více informací na stránkách pořadatele: http://filmmusicprague.com/zmena-terminu-koncertu-matrix-live/

10. července 2018 | Pracujte pro jedno z nejvýznamnějších kongresových center v Evropě
Hledáte novou pracovní výzvu? V současné době má Kongresové centrum Praha, a. s. otevřeno hned několik pracovních pozic. Dejte nám o sobě vědět a pomozte nám stát se atraktivním partnerem pro organizátory všech druhů kongresů, konferencí, výstav a setkání na všech úrovních. Klikněte na svou šanci
26. června 2018 | Výsledky hospodaření Kongresového centra Praha za rok 2017 jsou již známé
Na Valné hromadě společnosti, která se konala 20. 6. 2018, byla odsouhlasena výroční zpráva včetně účetní závěrky. V hospodaření se v loňském roce promítlo zejména navýšení celkových tržeb a předem plánovaná rekonstrukce prostor a modernizace vybavení. Kongresové centrum Praha navštívilo téměř 250 000 účastníků na 246 akcích. Kompletní výroční zpráva a tisková zpráva o hospodaření. 
8. června 2018 | Nejvýznamnější setkání lékařských fyziků IUPESM 2018 v KCP
Ve dnech 3. až 8. června 2018 probíhá v Kongresovém centru Praha významný World Congress on Medical Physics & Biomedical Engineering (IUPESM 2018). Toto společné nejvýznamnější setkání medicínských fyziků, biomedicínských inženýrů a zdravotníků z příbuzných oborů je jedinečnou příležitostí k propojení profesionálů z celého světa, učit se a sdílet znalosti a diskutovat o nejnovějších výsledcích výzkumu a technologickém pokroku. A jsme hrdí na to, že právě Praha je prvním městem regionu CEE, které hostí právě tento světový kongres IUPESM 2018. Více informací
1. června 2018 | Rekonstrukce KCP v roce 2017 v číslech
Kongresové centrum Praha prošlo minulý rok rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací, během níž došlo na rekonstrukci prostor, modernizaci technického zázemí, ale i digitálního navigačního systému a Wi-Fi infrastruktury. Přinášíme to nejzajímavější z rekonstrukce v číslech. Prohlédněte si infografiku
28. května 2018 | Naše vize a mise
Naší misí je vytvářet skvělé místo pro radost z inspirace, tedy moderní a přátelské místo pro inspirativní vědecká, lékařská, obchodní i politická setkání, která budou pomáhat na svět projektům pro lepší svět. Kongresové centrum Praha bude pokračovat v následujících letech v transformaci v moderní, efektivní, příjemnou, společensky odpovědnou a technologicky vyspělou společnost s prvotřídními službami a ekologickým provozem. Naše vize a mise
22. května 2018 | Zelené Kongresové centrum Praha
Cítíme zodpovědnost za životní prostředí, a proto čerpáme energii z obnovitelných zdrojů. Nejčistší energie je však ta, která se nespotřebuje. Naším dlouhodobým cílem je celkové snížení spotřeby energie. Od roku 2016, kdy v rámci modernizace Kongresového centra Praha proběhla realizace řady energeticky úsporných opatření, se nám podařilo snížit náklady na energie o 21 milionů korun ročně. Zajímavosti o modernizaci naleznete v sekci Zelené Kongresové centrum Praha.
9. května 2018 | Praha je osmou nejpopulárnější kongresovou destinací světa
Česká metropole se prosadila ve světové konkurenci a obsadila osmé místo na žebříčku nejpopulárnějších kongresových destinací, který každoročně sestavuje Mezinárodní kongresová asociace ICCA (International Congress and Convention Association). Praha si oproti roku 2016 polepšila o tři pozice a zařadila se tak do TOP 10 kongresových destinací světa jako jsou Barcelona, Paříž, Vídeň, Londýn či Singapur. Tisková zpráva
 
2. května 2018 | Změna termínu baletního představení Amore
Baletní představení Amore, které se mělo původně konat dne 7. 5. 2018 v Kongresovém centru Praha, se ze strany pořadatele přesouvá na 10. 1. 2019. Vstupenky zůstávají v platnosti bez nutnosti výměny. Pořadatel jako omluvu a kompenzaci dosavadním zákazníkům na místě konání akce v novém termínu oproti předložení platné vstupenky s květnovým datem věnuje CD s představeními Světlany Zacharové.
27. dubna 2018 | Příběh Kongresového centra Praha
Podívejte se, jak se rodila tato pompézní budova a jak se postupně mění její tvář. Ať už Vás zajímá historie či budoucnost Kongresového centra Praha, vše se dozvíte v naší nové sekci „Náš příběh“, kde také naleznete exkluzivní rozhovor s Ing. arch. Josefem Karlíkem, jedním ze čtveřice autorů budovy Kongresového centra Praha.
 
23. dubna 2018 | Kongresové centrum Praha bude součástí veletrhu IMEX ve Frankfurtu 2018
Kongresové centrum Praha se opět zúčastní významného mezinárodního veletrhu IMEX v německém Frankfurtu, který se koná 15.–17. května 2018. Předpokládá se, že se veletrhu IMEX Frankfurt 2018 zúčastní přes 3 500 vystavovatelů z více než 150 zemí světa. Velmi se těšíme na navázání nových kontaktů, sdílení zkušeností, inovativní nápady, informace a na nové obchodní příležitosti, které nás čekají. Jsme hrdí, že můžeme Kongresové centrum Praha reprezentovat právě na tomto úspěšném veletrhu. Těšíme se na Vás, najdete nás u stánku G300, hall 8!
 
18. dubna 2018 | Hotel Holiday Inn Prague Congress Centre se chlubí zrekonstruovanými pokoji
Hotel prošel v nedávné době rekonstrukcí, díky níž se nyní může pyšnit moderními a designovými pokoji. Konkrétně září novotou 58 exekutivních pokojů a 76 pokojů typu superior standard. Pokojům dominuje svěží styl, v podobě kombinace tyrkysové barvy spojené se světlým dřevem, který přispívá k příjemnému pobytu v hotelu. Pokud se tedy rozhodnete kochat krásami Prahy, hotel Holiday Inn Prague Congress Centre bude i pro toho nejnáročnějšího hosta tím pravým zázemím. Hotel Holiday Inn Prague Congress Centre
9. dubna 2018 | Kongresové centrum Praha získalo ocenění Czech Business Superbrands 2018
Kongresové centrum Praha se od března 2018 pyšní uznávaným oceněním Czech Business Superbrands 2018, které se uděluje podle předem daných atributů jako jsou známost, budování brandu, inovace či prestiž. Pro Kongresové centrum Praha toto ocenění znamená odměnu za dlouhodobé konzistentní úsilí o rozvoj celé společnosti. Tisková zpráva ke stažení
29. března 2018 | Veselé Velikonoce

Přejeme všem pohodové prožití velikonočních svátků a bohatou pomlázku.

Tým Kongresového centra Praha
23. března 2018 | Udílení cen za přínos v odvětví kongresového průmyslu Ambassador Awards Evening
V Praze proběhlo dne 21. března v prostorách Rezidence primátora hlavního města Prahy již 9. výroční udílení cen za přínos v odvětví kongresového průmyslu Ambassador Awards Evening. Slavnostní událost pořádá organizace Prague Convention Bureau v rámci svého Ambassador Programu již od roku 2010. Celá akce se konala pod záštitou primátorky Adriany Krnáčové, která se akce také osobně zúčastnila. V rámci večera se udílela Cena Kongresového centra Praha, kterou získali Sanjiv Suri, Ing. Lenka Žlebková a Roman Muška za 56. ročník Kongresu Mezinárodní kongresové asociace ICCA, jehož úspěšná realizace napomohla ke zviditelnění Prahy na mapě mezinárodní kongresové turistiky.
 
16. března 2018 | Hotel Holiday Inn Prague Congress Centre otevřel dveře svým partnerům
Tuto středu přivítal hotel Holiday Inn Prague Congress Centre své obchodní partnery, jak z korporátní sféry, tak i z oboru cestovního ruchu, který zastupovaly cestovní kanceláře, v rámci svého Dne otevřených dveří. Všichni pozvaní si tak užili prezentaci o nových pokojích, kterými se bude hotel v brzké době pyšnit, či pestré nabídce prvotřídních služeb hotelu. Součástí odpoledne byla i prohlídka Kongresového centra Praha, kde si návštěvníci prohlédli nově zrekonstruované prostory. Celou akci v hotelu zpříjemňovala partnerům hudba v podobě tónů klavíru. Samozřejmostí byl i vynikající pozdní oběd, během něhož byla skvělá příležitost k navázání nových pracovních kontaktů. Nechyběla ani tradiční tombola, ve které se soutěžilo o pobyty v evropských hotelech sítě Holiday Inn, či romantické večeře. Vydařený den tak všechny obohatil o kontakty, nové informace a příležitosti. Hotel Holiday Inn Prague Congress Centre
2. března 2018 | Oznámení o zrušení březnového termínu konference Vlk z Wall Street
Konference Vlk z Wall Street, která se měla konat 10. 3. 2018 v Kongresovém centru Praha, se ze strany pořadatele posouvá na 30. 9. 2018. Vstupenky však zůstávají v platnosti.
26. února 2018 | Vyjádření Kongresového centra Praha ke článku v Lidových novinách
Dne 22. 2. 2018 Lidové noviny otiskly článek s názvem „‚Nerealizovatelné‘. Návrh nové budovy Kongresového centra vede přes pozemky, o které roky probíhá soud“. Kongresové centrum Praha považuje tento výrok za zcela zavádějící! Tisková zpráva ke stažení
13. února 2018 | Kongresové centrum Praha má novou moderní AV techniku
Konání kongresů a konferencí s sebou nese i ty nejvyšší nároky na techniku, a proto v Kongresovém centru Praha proběhla instalace vysoce moderní audiovizuální techniky tak, aby vyhověla standardům mezinárodních kongresů. Například v Kongresovém sále i Společenském sále jsou nově instalované digitální zvukové pulty DiGiCo včetně potřebného digitálního řetězce využitelného pro audio, video i světelnou techniku. Nově jsme schopni nabídnout více odbavovacích míst v sále dle potřeb klienta s nabídkou velkoplošné projekce a LED stěn až se 4K rozlišením. Pro konference nově nabízíme kompletní registrační systém, videonahrávání prezentací s umístěním na web a možností fulltextového vyhledávání prezentací či úryvků v samotné prezentaci. Jsme schopni poslat stream do jakékoliv zabudované obrazovky v Kongresovém centru Praha a nabídnout účastníkům on-line přenos do chillout zóny tak, aby přesně věděli, co se odehrává na hlavním sále.
 
31. ledna 2018 | Kongresové centrum Praha má nové zrekonstruované prostory
Kongresové centrum Praha prošlo v roce 2017 významnými změnami. Proběhly zde úpravy interiérů jak na chodbách a foyerech, tak především v Kongresovém sále, kde byl položen nový koberec, pro větší pohodlí a modernější design prostoru proběhla repase sedaček a ve Společenském sále je hotová repase zábradlí a parket a nátěr stěn i mobilních příček. Došlo i k opravám a modernizaci téměř všech toalet a v přízemí u hlavního vstupu vzniklo nové informační centrum a byly zrekonstruovány i šatny. Úpravy se dočkala i fasáda budovy. Kongresové centrum Praha tak chce ukázat, že jde s dobou, je moderní a může poskytnout prvotřídní zázemí kongresům, koncertům, výstavám a jiným druhům akcí.

 
16. ledna 2018 | Kongresové centrum Praha přivítalo své obchodní partnery v rámci Dne otevřených dveří
Pozvání přijalo více než 200 obchodních partnerů, kteří měli tu možnost nahlédnout do zákulisí Kongresového centra Praha při komentovaných prohlídkách, užít si živou hudbu i občerstvení. Den otevřených dveří se konal začátkem ledna a cílem bylo ukázat, že jde Kongresové centrum Praha s dobou, je moderní a může poskytnout prvotřídní zázemí kongresům, koncertům, výstavám a jiným druhům akcí. Kongresové centrum Praha představilo například nově zrekonstruované prostory, novinky týkající se AV techniky, možnosti sálů, či vylepšenou IT infrastrukturu, která mimo jiné zahrnuje novou Wi-Fi síť se 180 přístupovými body společnosti Cisco. Podle reakcí účastníků se akce povedla a celé Kongresové centrum Praha tak děkuje za jejich návštěvu, zájem a všechny dotazy a podněty, o které se podělili. 
 
22. prosince 2017 | PF 2018

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a úspěšný rok 2018.

Tým Kongresového centra Praha

30. listopadu 2017 | Prezentace středních škol v Kongresovém centru Praha
V Kongresovém centru Praha proběhla výstava Schola Pargensis, která je určena zejména žákům devátých tříd, jejich rodičům a ostatním zájemcům o studium na středních školách všech typů. První ročník výstavy proběhl už v roce 1996 a až do roku 2002 se Schola Pragensis konala v posledním týdnu měsíce března shodně s výročím narození Jana Amose Komenského. Školy zřizované hlavním městem Prahou i jinými subjekty na ní již tradičně prezentují nejen svá zařízení, ale i výsledky své práce, a to jak v oblasti pedagogické, tak i v oblastech zájmových činností. Výstava každoročně podává školákům posledních ročníků základních škol ucelený obraz nejen výuky na každé konkrétní škole, ale také následného uplatnění na trhu práce.  Potencionální zájemci o studia na vybrané škole se mohou v reálu přesvědčit, co daná škola nabízí, a mají i možnost porovnání s jinými školami. Široká veřejnost zde získává obraz o studijních nabídkách v kraji, tj. hlavním městě Praze. Motto letošního ročníku bylo: „Buď režisérem svého života“ a plakát vytvořil vítěz soutěže o nejlepší grafický návrh Pavel Kuja, který je žákem Střední školy designu a umění, knižní kultury a ekonomiky Náhorní, a který zvítězil v konkurenci dalších 23 návrhů.
8. listopadu 2017 | Marketingový festival 2017
5. ročník Marketingového festivalu se koná v Kongresovém centru Praha. Ti nejlepší řečníci, inovativní myšlenky, nově postavený program, ale také skvélé prostředí a výborný catering takovéto akci prostě svědčí.
"Před pěti lety mi definitivně došlo, že je s marketingovými konferencemi něco špatně. Že svým účastníkům nenabízí hodnotu, kterou slibuje cena vstupenky. Tehdy jsem se rozhodl zariskovat: přivézt k nám špičkové zahraniční know-how. A zároveň se v organizaci vyhnout všem nefér fíglům, které používá i řada světových konferencí," říká o festivalu jeho zakladatel.


 
4. listopadu 2017 | Biochemici se sejdou v červenci 2018 v Praze
Kongres Mezinárodní evropské asociace biochemických společností (FEBS – Federation of European Biochemical Societies) je jedním z největších evropských kongresů na téma biochemie, představuje platformu pro mezinárodní vědeckou výměnu v oblasti nejnovějších objevů v biochemii, molekulární biologii a dalších příbuzných oborech. Kongres zahrnuje kromě přednášek, prezentovanými špičkovými vědci včetně laureátů Nobelovy ceny, také symposia informující o nejnovějších objevech ve výzkumu, posterové sekce a různé workshopy a další aktivity. Očekávaná účast je 2 500 delegátů.
 
3. listopadu 2017 | Světový kongres o lékařské fyzice a biomedicínském inženýrství v KCP
Česká společnost pro biomedicínské inženýrství a lékařskou informatiku a Česká asociace lékařských fyziků uspořádá Světový kongres o lékařské fyzice a biomedicínském inženýrství v Kongresovém centru Praha. Toto společné setkání lékařských fyziků, biomedicínských inženýrů a zdravotníků z příbuzných oborů konané jednou za tři roky je jedinečnou příležitostí k propojení profesionálů z celého světa, učit se a sdílet znalosti a diskutovat o nejnovějších výsledcích výzkumu a technologickém pokroku, stejně jako o nových poznatcích jak v lékařské fyzice, tak v oblasti biomedicínského inženýrství. Vedle čistě vědeckých a technologických témat se kongres v roce 2018 zaměří také na další aspekty profesionálního zapojení do zdravotní péče, jako je vzdělávání a školení, akreditace a certifikace, hodnocení zdravotnických technologií nebo bezpečnost pacientů. Očekáváme 3 000 delegátů.
2. listopadu 2017 | Lara Fabian Camouflage Tour
Lara Fabian vyjíždí na celosvětové turné a jednou zastávkou bude i Kongresové centrum Praha. Nové turné Lary Fabian s názvem Camouflage bude založeno na jejím anglickém repertoáru. Naváže tak na úspěšné hity jako I Wil Love Again, který dlouho dobýval první příčky světových hitparád, a stal se jednou z nejhranějších písní rozhlasových stanic. Na svém novém albu zpěvačka poprvé spolupracovala s hudebníkem Mohem Denebim a skladatelkou Sharon Vaughn. Tato dvojice slibuje důraz na současný moderní pop sound, který vystřídá dosud spíše klasický přístup. A nový bude nejen zvuk, ale i celý design živých koncertů. Ty budou obsahovat kromě skvělého zpěvu Lary Fabian také světelnou a taneční show, do které bude výrazně zapojena i samotná zpěvačka.
1. listopadu 2017 | Koncert skupiny Evanescence v KCP
V březnu přivítá KCP slavné hudební uskupení Evanescence. Dvojnásobní držitelé ceny Grammy vystoupí se symfonickým orchestrem a chystaným albem Synthesis, které bude obsahovat nejoblíbenější písně v nových aranžích. Synthesis je čtvrtým studiovým albem, které skupina vydává. Kromě starších oblíbených songů má obsahovat i dvě zcela nové skladby, které Evanescence na turné představí za doprovodu orchestru. Nahrávku produkovali bubeník Will Hunt a skladatel a aranžér David Campbell, známý mimo jiné díky spolupráci s Justinem Timberlakem, Muse, Adele, Michaelem Jacksonem a dalšími. „Tenhle projekt pro mě opravdu hodně znamená. Pod zvukem bubnů a kytar je v naší hudbě nesčetně vrstev,“ říká zpěvačka Amy Lee. „Spolupráce s Davidem Campbellem nakonec vyústila v předělání písní do úplně nových aranží, nejen co se smyčců, komplikovaného programování a experimentování týče. Bude to naše první turné s orchestrem a já jsem tak nadšená, že se to děje. Soustředím se hlavně na vokály, emoce a příběh, který jsme v průběhu let vytvořili.“
20. října 2017 | Japonský týden v KCP
V listopadu nás čeká pestrá akce, na které se představí to nejlepší z japonské kultury. Japan Week je kulturní akce zaměřená na propagaci Japonska ve světě a na kulturní dialog mezi národy. Japonská nadace International Friendship Foundation (IFF) pořádá Japan Week již 31 let, pokaždé v jiné zemi. Letos se Japan Week vrací pro velký úspěch výjimečně podruhé na stejné místo – do Prahy (poprvé se v Praze konal v roce 2002, kdy návštěvnost byla cca 38 000 lidí). Partnerem Japan Weeku je hlavní město Praha. Během výstav, workshopů a vystoupení návštěvníkům více než 1300 japonských umělců zcela zdarma představí tradiční i moderní japonskou kulturu a umění (od samurajské show, přes tradiční bubny po aranžování květin).
12. října 2017 | KCP zastoupeno na IMEXu v Las Vegas
Generální ředitel Kongresového centra v Praze Roman Ray Straub navštívil IMEX Las Vegas, kde představil nově zrekonstruované a digitalizované KCP. „Byli jsme na Imexu již potřetí. Celá akce měla skvělou účast a nabídla spoustu obchodních příležitostí. Martina Fundaro, která zastupuje Prague Convention Bureau, odvedla skvělou práci. Zúčastnili jsme se důležitého asociačního večera a 12.10. jsme byli hostiteli snídaně pro zástupce kongresových asociací. Dosud jsme obdrželi 3 žádosti. Věřím také, že prezentace naší nové výstavní síně byla zajímavá a že naše nové výstavní prostory, které by měly být k dispozici do čtyř let, přivedou do Prahy více zajímavých mezinárodních setkání. Další IMEX je plánován v Mandalay Bay a již se těšíme na další možnost představit KCP v tom nejlepším světle," říká Roman Ray Straub.
 
Kontakt
5. května 1640/65, Nusle
140 00 Praha 4, ČR

Tel.: +420 261 171 111
Fax: +420 261 172 010
Rezervace: +420 261 172 222
Datová schránka: k4ietd4
IČ: 63080249
Jak se k nám dostanete
                   CZ | EN

© 2019 Prague Congress Centre
Ochrana soukromí
(ver.1)