CzechEnglishDeutsch

Praha

Praha je hlavním a zároveň největším městem České republiky. Je sídlem převážné většiny státních institucí.

 
Praha se rozkládá na území o rozloze 496 km 2 a má přibližně 1,3 miliónu obyvatel.
Do dnešní podoby se Praha vyvíjela mnoho století. Jako historická metropole Čech byla v minulosti sídelním městem českých knížat, králů a římsko-německých císařů.
 
Praha je považována za jedno z nejkrásnějších a také nejnavštěvovanějších měst v Evropě. Ročně ji navštíví několik milionů turistů z celého světa. Historické centrum města je od roku 1992 zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Představuje unikátní celek historických pražských měst: Staré Město, Josefov, Nové Město, Vyšehrad, Malá Strana a Hradčany společně s Pražským hradem, největším hradním komplexem na světě, a Karlovým mostem.
 
K nejstarším památkám patří např. raně gotický Klášter sv. Anežky české a Břevnovský klášter. Nejcennější památkou pražského židovského ghetta je Staronová synagoga, patřící k nejstarším dochovaným synagogám v Evropě a přilehlý Starý židovský hřbitov.
Nejvýznačnější pražské památky spojuje tzv. Královská cesta. Vede od Obecního domu až na Pražský hrad. Cestou je možné obdivovat např. Staroměstské náměstí se Staroměstskou radnicí a světoznámým orlojem či Karlův most z poloviny 14. stol. Na druhém břehu Vltavy je možné se zastavit na Malostranském náměstí a obdivovat barokní chrám sv. Mikuláše. Pražskému hradu dominuje katedrála sv. Víta, kde jsou uloženy české korunovační klenoty.

Praha je zároveň místem, které nabízí nebývale obsáhlé kulturní vyžití. Svým obyvatelům a návštěvníkům nabízí na 300 galerií a výstavních síní, mnoho muzeí, bezpočet divadelních scén a koncertních sálů.

 
Hotel Holiday Inn Czechtourism Prague Convention Bureau ICCA AIPC ZatisiGroup
© 2013-2017 Kongresové centrum Praha, a. s. Všechna práva vyhrazena